Konum

Turquhouse Hotel Konumu Hakkında

Turquhouse Hotel, Yedi Tepe İstanbul'u tümüyle görebilen, Eyüp semtindeki Pierre Loti Tepesi olarak adlandırılan bir konumda yer almaktadır. 18. yüzyılın ikinci yarısında inşa edilmiş Osmanlı Konaklarının restorasyonu ve yeniden yorumlanmasıyla ortaya çıkarılan, yedi ayrı konaktan meydana gelmiş Turquhouse Hotel; Eyüp, Ayvansaray, Balat, Fener, Cibali, Hasköy ve Sütlüce konaklarından oluşmaktadır. Hotel konakları, 20 bin metre karelik bir alana yerleşmiş olup, geniş bahçesi, A Ziyade Restoran, Tarihi Kahve, yeşil Cafe ve Nargilevi ile Haliç'in eşsiz manzarası ve huzurlu ortamıyla müşterilerine bambaşka bir keyif yaşatmaktadır.

Turquhouse Hotel, 18. yüzyılın ikinci yarısında inşa edilmiş Osmanlı Konaklarının restorasyonu ve yeniden yorumlanmasıyla ortaya çıkarılan, yedi ayrı konaktan meydana gelmiştir.

Her bir konak, birbirinden farklı özelliklere sahip odalardan oluşmaktadır. Toplam 67 oda ve 115 yatağa sahip odalarımızda her türlü konfor sunulmaktadır.

Fransız bahriye subayı ve dünyaca meşhur yazar Pierre Loti'nin 18. yüzyılda sıklıkla geldiği tepe, onun adıyla anılır olmuştur.

Huzurlu ve konforlu konaklarımızda şehrin gürültüsünden uzak, İstanbul'un Yeditepesi'ne bakıp lezzetli yemeklerinizi tadarken; neden İstanbul'un en çok bu tepeden resmedildiğini anlayacaksınız.

Eyüp Sultan Camiine 10 dakikalık yürüyüş mesafesinde bulunan Otelimiz, İstanbul'da teleferikle de çıkılabilen ilk otel olma özelliği taşımaktadır. Ayrıca otobüs, metrobüs ile de ulaşım imkanı mevcuttur.

Bir Atalar Şirketler Grubu işletmesi olan Turquhouse Hotel, 2002 yılından beri siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir.

Haberin Olsun